Miroslav Kalousek (TOP 09): "Pod rouškou noci, krve a násilí ten majetek kdysi kradli komunisti. Já nechápu, jak se můžete hlásit k jejich kontinuitě."

na adresu předsedy poslanců ČSSD Jeronýma Tejce: "Podlehl jste demagogii zlodějů. Hájíte tedy demagogii zlodějů! Jste lhář a demagog!"


Jeroným Tejc (ČSSD): "Jestliže tady někdo říká o ukradených hodinách, tak já jsem pro to je vrátit. Ony se nevrátily ty hodinky většině restituentů v 90. letech v tom stavu, v jakém byly odevzdány. Tady místo hodinek se má vrátit orloj."


Miroslav Grebeníček (KSČM): "Lidé se v naší zemi od zavedených církví skutečně odvracejí, což je nepochybně i výsledek toho, že si s nimi spojují jen majetkuchtivost, nikoli touhu po duchovních hodnotách a odříkání se blahobytu."


Jan Husák (TOP 09) na adresu Grebeníčka: "Je to podobné, jako by zloděj chtěl rozhodovat o tom, co se vrátí oběti, kterou předtím sám okradl."


Marta Semelová (KSČM) na adresu vládních poslanců: "Komunistická strana Čech a Moravy jako suverénní strana si nenechá od vás diktovat, co smí a nesmí, k čemu se může vyjadřovat a nemůže vyjadřovat a kdy smí či nesmí hlasovat."


Zbyněk Stanjura (ODS): "Když někdo nechápe, že by bylo slušné a pokorné mlčet v některých otázkách, no tak prostě tady chodí a vykládá ty stalinistické řeči."


Pavel Kováčik (KSČM): "On přece ten návrh jde hluboko před 25. únor 1948. My jsme tehdy nevládli skutečně. Anebo snad by bylo potřeba také prohlásit Josefa II. za komunistického zloděje."


Kateřina Klasnová (VV): "Nebyla jsem si v průběhu jednání církevní komise a ani dnes vůbec jista, že někteří politici, kteří působí v politice přes dvacet let a mohli církevní restituce prosadit, už když jsem já byla na základní škole, dnes tolik horují pro církevní restituce jen proto, že jsou dobrými katolíky."


Vít Bárta (VV): "Je dobré si jasně pojmenovat, že vládní koalice především slovy pana Kalouska říká, že na důchody není a na církevní restituce je. Já se nebojím říct, že pan ministr financí v tomto směru je dokonalým opakem slovenského Jánošíka podle hesla chudým brát a bohatým dávat."


Vítězslav Jandák (ČSSD): "Vy jste se o něčem přesvědčili a vlastně tím, k čemu nás, tu sněmovnu, dneska chcete dotlačit, je to, že ve výsledku zlikvidujete církve v České republice."


Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist