Praha se dohodla s firmou Haguess na prodloužení platnosti karet opencard. S firmou město uzavře nové smlouvy, které prodloužení umožní.

 Praha nemá od loňského května s firmou platnou servisní smlouvu. Město bude nyní firmě platit zhruba dva miliony korun měsíčně. Bez prodloužení by si letos muselo asi 300 000 držitelů kartu vyměnit.

"Jiné řešení v současnosti není možné. Kdybychom se nedohodli, museli bychom se vrátit k papírovým kuponům. Dohoda nám také dává čas na to, abychom se shodli na budoucím smysluplném rozvoji projektu," řekla radní Eva Vorlíčková (TOP 09).

Podle Vorlíčkové zatím není jasné, o kolik se platnost karet prodlouží. Pravděpodobně to podle radní bude do konce roku 2013 tak, aby se platnost sladila s ročními kupony na MHD.

Kritizovaný projekt opencard už stál kolem miliardy korun. Projekt především v počátku provázely problémy a nevýhodné smlouvy. Protikorupční policie loni obvinila pět úředníků z pražského magistrátu, všichni čelí obvinění z porušování povinnosti při správě cizího majetku.

Kartu opencard má přes 950 000 lidí, slouží především jako tramvajenka a průkazka do knihovny. Je možné na ni získat také slevy.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist