Říjen bude nadprůměrně teplý a na srážky průměrný. Do poloviny měsíce budou teploty šplhat ke dvacítce, pak se zatáhne a ochladí na deset až 16 stupňů. Podzimní rána zkalí mlhy. Vyplývá to z měsíčního výhledu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Teplé počasí panuje už od konce srpna.

Slunečné počasí posledních dnů se udrží i na začátku října, kdy mohou odpolední teploty vystoupat až na 26 stupňů Celsia, a překonat tak některé dosavadní teplotní rekordy.

Jasné nebe se začne kabonit ve druhé polovině příštího týdne, kdy se ochladí na 13 až 19 stupňů a místy se objeví přeháňky. Po západu slunce bude mezi 12 a šesti stupni.

"Většinou oblačno s občasným deštěm nebo přeháňkami," hlásí meteorologové na druhou říjnovou dekádu. Však také pranostika na 15. října říká, že den svaté Terezičky nebývá bez vlažičky.

K pošmournému počasí se přidají teploty mezi 13 až 19 stupni, postupně se ještě ochladí na deset až 16 stupňů. V noci pak klesne rtuť teploměru na pouhé tři stupně.

Posledních deset říjnových dní budou sice teploty už ryze podzimní, odpolední maxima nepřesáhnou 16 stupňů, nebe se ale vyjasní. Ráno by ale lidé měli počítat s mlhami, mrholení se vyskytne jen ojediněle. "Nejnižší noční teploty sedm až jeden stupeň Celsia, občas přízemní mrazíky," uvedl ČHMÚ.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist