Po celé září budou teploty stoupat nad 20 stupňů Celsia, příjemné počasí babího léta doplní ranní mlhy a málo srážek. V noci ale může být jen pár stupňů nad nulou.

Uvádí to měsíční výhled Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Následujících 30 dní má být teplotně nadprůměrných a srážkově podprůměrných.

První školní den bude dětem svítit na cestu slunce, polojasné nebe vydrží až do konce tohoto týdne. Rtuť teploměru se vyšplhá na 25, v neděli až na 29 stupňů, začátek příštího týdne ale přinese velkou oblačnost a déšť.

Ochladí se na 16 až 22 stupňů, koncem týdne by se mělo postupně zase vyjasňovat. Noci už ale budou chladné, může být jen sedm stupňů Celsia.

Polojasno až oblačno by mělo panovat i ve druhé zářijové dekádě. Místy by se měly objevovat přeháňky a ráno ojediněle mlhy. Podle meteorologů ale bude stále panovat příjemných 18 až 24 stupňů, může se však oteplit až na 27 stupňů. Po západu slunce se však ochladí na 13 až sedm stupňů. 

 

"Očekáváme převážně polojasno, při zvětšené oblačnosti místy déšť nebo přeháňky," hlásí ČHMÚ na posledních deset dní v září. Nedojde tak zřejmě na pranostiku, která na 21. září říká "po svatém Matouši, čepici na uši".

I na začátku astronomického podzimu může rtuť teploměru stoupat až na 23 stupňů. Nejnižší noční teploty se už ale budou pohybovat jen kolem čtyř stupňů nad nulou.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist