Zimní stadion Štvanice se za tři týdny stane minulostí. V sobotu začala demolice objektu, který byl kvůli špatnému technickému stavu uzavřen už od ledna. Informaci potvrdila mluvčí pražského magistrátu Tereza Krásenská.
Na stadionu, který byl v roce 1932 otevřen jako první umělé kluziště v zemi a až do roku 2000 byl kulturní památkou, vyrostlo několik generací hokejistů a krasobruslařů. Mimo jiné zde trénovala slavná krasobruslařka Ája Vrzáňová.
"Demoluje se jen dřevěná část, která byla v havarijním stavu," řekla Krásenská. Stadion, který zasáhly v roce 2002 povodně, postupně chátral. Do dřevěných stěn a tribun zatékalo a konstrukci napadla hniloba.
Stavební úřad pro Prahu 7 vydal v pátek rozhodnutí, kterým nařizuje magistrátu neodkladné odstranění stavby zimního stadionu Štvanice, uvedla Krásenská.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.







