Jedenáctou obětí třetích nejtragičtějších povodní v dějinách České republiky je žena z Jeseníka nad Odrou, ke které se nedostali včas záchranáři.

Jeseník je tak nejvíce postiženým místem, pokud jde o ztráty na životech. Hasiči s policisty ještě včera na člunech pátrali v zatopené obci po dalších možných obětech velké vody. Záchranné složky rozvinuly v centru města tábor, ze kterého koordinuje práce záchranářů a ošetřuje místní obyvatele.

Své tři děti a matku zachránil během předešlé noci na poslední chvíli za zatopeného domu dvaačtyřicetiletý Jiří Holub. Aby se k rodině dostal, musel ve stropu rodinného domku vysekat díru, kterou všechny čtyři protáhl do bezpečí. "Trvalo to nekonečně dlouho, chvílemi jsem pochyboval, že to dokážu," řekl ČTK.

Voda z rozlitých toků zaplavila v Jeseníku nad Odrou desítky domů. Asi šest jich zničila natolik, že z nich zůstala jen polovina.

O život přišli v Jeseníku také dva bratři přibližně ve věku 50 let, kteří se pokoušeli zachránit svou tonoucí matku. V okamžiku, kdy ji dostali do vyššího patra domu, jim proud vody zavřel dveře, a sami se tak už do bezpečí nedostali. Třetí obětí v této obci je dvaadevadesátiletá žena, která údajně podlehla srdeční zástavě. Další oběť - čtvrtá a dosud poslední známá - přibyla ve čtvrtek večer. Je jí žena, která zemřela na následky zdravotních komplikací v době, kdy se k ní nemohli dostat záchranáři.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist