Čeština patří v základních školách a osmiletých gymnáziích mezi předměty, v nichž mají žáci 5. a 9. tříd slušné základy. Vyplývá to z generálky pilotního testování, do kterého se na přelomu května a června zapojilo 161 653 školáků.

Dvě třetiny žáků měly vyšší jak šedesátiprocentní úspěšnost. V případě českého jazyka překonalo šedesátiprocentní úspěšnost dokonce devadesát procent testovaných žáků.

"Toto ověření je strašně důležité jako zpětná vazba pro učitele, rodiče a školu. Je to poprvé, kdy jsme školám mohly poskytnout informaci, jak jsou na tom děti v uzlových bodech vzdělávání," komentuje výsledek testování náměstek ministra školství Jindřich Fryč.

Výsledky se dostaly do rukou pouze školám a individuální výsledky dětí také rodičům. „Rodič uvidí, jak je na tom jeho dítě v rámci třídy, školy i celé republiky. Právě tato informace je pro něj důležitá, ne to, zda je nejlepší na celém světě,“ doplňuje ústřední školní komisařka Olga Hofmannová.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.