Obvodní soud pro Prahu 2 ve čtvrtek znovu nepřiznal bývalé ministryni obrany Vlastě Parkanové (KDU-ČSL, později TOP 09) další odškodné za dlouholeté trestní stíhání v kauze armádních letounů CASA, které skončilo osvobozujícím rozsudkem. Verdikt soudkyně neodůvodnila, protože účastníci se jednání nezúčastnili. Soud se sporem zabýval podruhé, ani loni v březnu bývalé političce vyšší odškodné nepřiznal. Tehdy však verdikt zrušil odvolací soud. Ministerstvo spravedlnosti se ženě už v minulosti omluvilo a zaplatilo jí 1,6 milionu korun. V předchozím rozhodnutí soudkyně uvedla, že je přiznané odškodnění dostatečné. Bývalá politička, kterou soudy pravomocně osvobodily, žádala v žalobě dalších zhruba 8,5 milionu korun.

Jednání se nezúčastnila ani Parkanová a její právní zástupce, ani zástupce ministerstva spravedlnosti. Jejich vyjádření ČTK shání.

Parkanová čelila stíhání od roku 2012, rezignovala tehdy na funkci místopředsedkyně sněmovny. Soudy ji definitivně osvobodily v říjnu 2021.

Zajímají vás další kvalitní články z Hospodářských novin? Výběr těch nejúspěšnějších posíláme každý všední den večer v našem newsletteru 7 v SEDM, který si můžete zdarma přihlásit.