Obvodní soud pro Prahu 2 ve čtvrtek znovu nepřiznal bývalé ministryni obrany Vlastě Parkanové (KDU-ČSL, později TOP 09) další odškodné za dlouholeté trestní stíhání v kauze armádních letounů CASA, které skončilo osvobozujícím rozsudkem. Verdikt soudkyně neodůvodnila, protože účastníci se jednání nezúčastnili. Soud se sporem zabýval podruhé, ani loni v březnu bývalé političce vyšší odškodné nepřiznal. Tehdy však verdikt zrušil odvolací soud. Ministerstvo spravedlnosti se ženě už v minulosti omluvilo a zaplatilo jí 1,6 milionu korun. V předchozím rozhodnutí soudkyně uvedla, že je přiznané odškodnění dostatečné. Bývalá politička, kterou soudy pravomocně osvobodily, žádala v žalobě dalších zhruba 8,5 milionu korun.

Jednání se nezúčastnila ani Parkanová a její právní zástupce, ani zástupce ministerstva spravedlnosti. Jejich vyjádření ČTK shání.

Parkanová čelila stíhání od roku 2012, rezignovala tehdy na funkci místopředsedkyně sněmovny. Soudy ji definitivně osvobodily v říjnu 2021.

Zajímají vás další kvalitní články z Hospodářských novin? Výběr těch nejúspěšnějších posíláme každý všední den večer v našem newsletteru 7 v SEDM, který si můžete zdarma přihlásit.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist