Předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) podporoval v prvním kole senátora Pavla Fischera. Měl ho za nejlepší volbu pro Česko. „Dobře ho znám. Je zkušený, má odvahu, charakter a lidskost. Neříká lidem pouze to, co chtějí slyšet, není populista, má rád tuto zemi jako vlastní děti a podle toho se chová,“ řekl na jeho podporu před hlasováním. 

Pavel Fischer nakonec skončil v prezidentské volbě na čtvrtém místě se ziskem necelých sedmi procent hlasů. Ještě v podvečer vyrazil neúspěšný kandidát na Hrad do tábora svého protivníka Petra Pavla, aby mu vyjádřil podporu. S Milošem Vystrčilem jsou naladění stejně, jak řekl Vystrčil v rozhovoru pro HN. 

HN: Pavel Fischer řekl, že je připravený být podporou Petru Pavlovi. Máte to stejně?

Úplně stejně. Jsem připravený být také maximálně k dispozici, podporuji generála Petra Pavla, ve druhém kole je to pro mě nejlepší volba. Já jsem generála Pavla měl hned na druhém místě, ale nejlepším kandidátem pro mě byl Pavel Fischer. Teď je to Petr Pavel.

Zbývá vám ještě 60 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Zajímají vás další kvalitní články z Hospodářských novin? Výběr těch nejúspěšnějších posíláme každý všední den večer v našem newsletteru 7 v SEDM, který si můžete zdarma přihlásit.