Herečka a zpěvačka Jana Fabiánová před dvěma týdny jako první veřejně obvinila psychiatra Jana Cimického ze sexuálního napadení. Inspirovala další desítky žen, které se svěřily s podobnou zkušeností a chtěly ji podpořit. Zároveň se na ni snesla smršť kritiky na sociálních sítích. „Šokovalo mě, kolik napadených žen mi napsalo,“ říká v exkluzivním rozhovoru pro HN Fabiánová.

Zpěvačka uvedla, že ji Cimický před dvaceti lety sexuálně napadl ve své ordinaci. Bylo jí tehdy 22 let a přišla k němu hledat pomoc po rozchodu. Fabiánová utekla a svěřila se rodině. Dostala ale radu, aby to nechala být. 

HN: Jaké jste měla bezprostřední reakce na váš post na Facebooku o Janu Cimickém, který jste napsala poté, co Hrad oznámil, že ho prezident vyznamená?

Na mé zdi zaznívala většinou slova podpory a také mi začaly chodit soukromé zprávy od dalších napadených žen a lidí z jejich okolí. Mimochodem ta kauza se otevřela nejen díky mému postu. Mnoho lidí se ozvalo ve stejný moment. Například na Twitteru Moniky Le Fay, která tu situaci také komentovala.

HN: Jaké reakce následovaly, když se váš příběh dostal do médií?

Soukromě mi chodily většinou laskavé zprávy. Veřejné reakce a komentáře si může každý přečíst sám.

Zbývá vám ještě 80 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se