V Česku přibývají v posledních týdnech tisíce nakažených denně, postupně se zvyšují i počty hospitalizovaných. Hlavní hygienička Pavla Svrčinová v rozhovoru pro HN proto řekla, že v příštím týdnu pošle do terénu více hygieniků, kteří mají kontrolovat dodržování covidových opatření. Potvrdila také, že do práce budou moci neočkovaní lidé chodit i nadále a že testování ve školách bude probíhat jen na základě tvrdých dat. 

HN: Školáci se budou muset nechat 1. listopadu v osmi okresech otestovat. Rozhodnutí padlo v neděli 24. října na základě sedmidenní incidence, která v těchto vybraných okresech překročila hranici 300 nových případů na 100 tisíc obyvatel. Testovat se ale bude jen věková skupina 6–18 let, která tuto hranici překročila už na konci minulého týdne, a to ve 47 okresech. Proč se netestuje ve školách i v těchto oblastech?

V osmi vybraných okresech se bude testovat z toho důvodu, že se tak dohodla odborná skupina, kterou svolal ministr zdravotnictví Adam Vojtěch. Byli v ní předseda České vakcinologické společnosti Roman Chlíbek, předseda Společnosti infekčního lékařství Pavel Dlouhý, náměstkyně pro zdravotní péči ministerstva zdravotnictví Martina Koziar Vašáková, přítomni byli i zástupci ministerstva školství. Dohodlo se, že se vždycky v neděli rozhodne, kde se s ohledem na vámi zmíněnou incidenci provede testování ve školách. Původní doporučení klinické skupiny, které je stále platné, vůbec neuvažovalo o plošném screeningovém testování ve školách. Na nynějším jednání se došlo k této dohodě. 

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 70 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.