Pandemie koronaviru připravila spoustu lidí o pracovní jistoty. Někdo se musí nechávat denně testovat, někdo musel úplně změnit způsob práce, jiný těžce fyzicky pracuje s respirátorem na obličeji a někdo přišel o práci úplně.

Problémy, které už tak v práci často míváme, se nyní ještě znásobily. "Všude tam kde se vytratilo psychologické bezpečí v práci - to znamená: vím kam jdu, co tam budu dělat, kam firma směřuje, jaká je vize -, tak tam šla nálada a angažovanost týmů velmi dolů," říká průkopnice tématu duševního zdraví ve firmách Simona Zábržová. Poté co sama v práci dvakrát vyhořela, založila společnost Soulmio, která se snaží pomáhat lidem, aby si i v práci dokázali udržet psychickou pohodu.

"Lidé často vyhoří, protože necítí vlastní sebehodnotu. Plní očekávání druhých, to, co po nich lidé a systém chtějí, ale neřídí se tím, co chtějí oni sami," říká v rozhovoru pro HN Zábržová, která se se svým projektem dostala do žebříčku dvaceti nejinovativnějších osobností loňského roku Innovators 2020

Jaká témata v rámci firemní psychologie nejčastěji řešíte a změnilo se to nějak s příchodem covidu?

Dlouhodobě to jsou hlavně práce s emocemi, syndrom vyhoření nebo sebereflexe, kde se věnujeme tomu, aby lidé netrvali pouze na svých názorech, ale vnímali i názory druhých. Častěji teď lidé chtějí také předcházení konfliktům na pracovišti a budování důvěry uvnitř týmu. S covidem přišel velký zájem o psychickou odolnost, psychohygienu, mentální zdraví 2021 a podobně. Zajímavé je, že duševní zdraví neřeší jen firmy, ale třeba také učitelé. Obecně to jsou lidé, které dřív nic velkého netrápilo a žili v určitých jistotách. Teď je ztratili a učí se pracovat s tím, že je pro ně vše nové, a s tím je samozřejmě spojená spousta stresu. 

Jakým způsobem v Soulmiu pracujete, jak lidem pomáháte?

Náš program je velmi komplexní, a to z několika důvodů. Ten hlavní je, že každý člověk obsah, respektive sdělení, vnímá jinak. Někdo ho radši konzumuje formou článku, někdo se chce podívat na video s odborníkem, někdo preferuje webinář a někdo si o tom chce popovídat s terapeutem. Každý si v rámci naší platformy vybere něco jiného. 

Jak by měl šéf poznat, že jeho zaměstnanec nebo kolega potřebuje pomoc?

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.