Nejsledovanější web v Česku pro registraci k očkování měl problémy hned na svém počátku. Od osmi hodin ráno se do něj můžou hlásit senioři starší 80 let. Během prvních minut se do něj ale nikdo nedostal. 

Někteří lidé se zasekli hned v prvním kroku, když měli obdržet SMS s ověřovacím číslem PIN. Číslo chrání web před útoky robotů, jež by se ho pokusili zahltit. Některým lidem PIN přišel, ale web následně ohlásil, že je chybný a k registraci je nepustil. 

K očkování se zatím registrovalo 109 500 lidí, z toho 8791 má rezervovaný termín, uvedl v pátek večer vládní zmocněnec pro IT Vladimír Dzurilla.

"Termíny budeme navyšovat v průběhu víkendu. Jejich dostupnost je odvislá především od toho, kolik jich uvolní očkovací centra. Ministerstvo zdravotnictví dnes obeslalo ředitele přímo řízených organizací, aby tyto termíny v maximální možné míře navýšili. Ministr zdravotnictví Jan Blatný o stejném tématu hovořil také s předsedou Asociace krajů ČR Martinem Kubou," upřesnila pro HN tisková mluvčí ministerstva zdravotnictví Barbora Peterová.

V pátek odpoledne rezignoval ředitel nemocnice v Českém Krumlově Jindřich Florián. K rezignaci ho vyzval právě Kuba, hejtman jihočeského kraje, kvůli tomu, že se Florián nedržel nařízení hejtmana ohledně očkování a proti covidu nechal očkovat proti mimo zaměstnanců zařízení i jejich příbuzné a známé.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.