"Takhle to bude vypadat v průběhu: přijde dotaz na API, apíčko ho zpracuje, provede autentizaci, pak nějakou transformaci a pushne nám to na sběrnici. Tady budeme mít subskripce, ty něco udělají a napushují to sem. Teď se mě neptejte, jestli tu budeme mít nějakou cache, v budoucnu tam bude," říká šéf týmu softwarových architektů v laikovi nesrozumitelné hantýrce, jíž rozumí jen parťáci z jeho skupiny. Ti mlčky přikyvují při pohledu na obrázky s obdélníky, které jejich vedoucí kreslí fixou na tabuli. Ten zjednodušeně řečeno právě popisuje, jakým způsobem by měl technicky fungovat připravovaný internetový obchod a jaké systémy bude muset obsahovat.

Je pátek, krátce po půl sedmé večer, a v kancelářích firmy Actum v pražských Holešovicích začíná jedna z mnoha úvodních porad týmů ajťáků, kteří se tu začali v pátek navečer scházet, aby do nedělního večera ve svém volnu naprogramovali e-shop a další systémy pro prodej elektronických dálničních známek.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.