"Takhle to bude vypadat v průběhu: přijde dotaz na API, apíčko ho zpracuje, provede autentizaci, pak nějakou transformaci a pushne nám to na sběrnici. Tady budeme mít subskripce, ty něco udělají a napushují to sem. Teď se mě neptejte, jestli tu budeme mít nějakou cache, v budoucnu tam bude," říká šéf týmu softwarových architektů v laikovi nesrozumitelné hantýrce, jíž rozumí jen parťáci z jeho skupiny. Ti mlčky přikyvují při pohledu na obrázky s obdélníky, které jejich vedoucí kreslí fixou na tabuli. Ten zjednodušeně řečeno právě popisuje, jakým způsobem by měl technicky fungovat připravovaný internetový obchod a jaké systémy bude muset obsahovat.

Je pátek, krátce po půl sedmé večer, a v kancelářích firmy Actum v pražských Holešovicích začíná jedna z mnoha úvodních porad týmů ajťáků, kteří se tu začali v pátek navečer scházet, aby do nedělního večera ve svém volnu naprogramovali e-shop a další systémy pro prodej elektronických dálničních známek.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné za 30 Kč
  • První 2 měsíce za 30 Kč měsíčně, poté za 159 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.