Už nikdy se k našim společným penězům nikdo nesmí chovat tak, jak nyní předvádí stát! vyzývá úspěšný podnikatel Tomáš Vondráček na svém profilu na síti LinkedIn a svolává na příští víkend vývojáře, kteří by chtěli dokázat, že zvládnou vytvořit e-shop pro dálniční známky za pouhé dva dny a daleko levněji, než kolik za něj má nyní zaplatit stát. Vondráček tak reaguje na zakázku Státního fondu dopravní infrastruktury na IT systém pro internetový prodej elektronických dálničních známek, která je podle odborníků z oboru velmi předražená. Za vytvoření systému a jeho čtyřletý provoz má stát zaplatit 401 milionů korun bez DPH. Odborníci z oboru zmíněnou sumu považují za přemrštěnou.

"Rozhodli jsme se, že příští víkend zorganizujeme veřejný hackathon a celý systém e-shopu na dálniční známky zdarma naprogramujeme, spustíme a v pondělí nabídneme státu za účasti médií!" napsal na sociální síti Tomáš Vondráček, majitel mimo jiné české pobočky reklamní agentury WMC Grey a digitální agentury Actum. Hackathon je oblíbenou zábavou programátorů. Jde o akci, při níž programátoři, případně ve spolupráci s grafiky a webdesignéry, intenzivně pracují na zadaném softwarovém projektu. Často jsou hackathony organizovány i jako soutěže nebo jako vzdělávací akce, v řadě případu je ale cílem vytvořit konkrétní IT aplikace. 

"Nemůžu vám říct, kolik lidí se mi přihlásilo, protože mi každé tři vteřiny přichází nové nabídky," říká Vondráček v sobotním rozhovoru pro HN s tím, že je obrovským zájmem o akci mile překvapen. "Ozývají se mi lidé z celé republiky a už jsem si všiml, že se i mezi sebou domlouvají, kdo bude u koho spát. Takže lidé si i nabízejí ubytování. Různé firmy nám také nabízejí služby jako občerstvení a podobně. Jde vidět, že to lidi chytlo, baví je to a věří tomu," dodává Vondráček.

V noci na neděli přidal podnikatel další informace. Hackathon by měl odstartovat v pátek 24. ledna v 18 hodin v sídle Vondráčkovy firmy Actum Digital v Holešovicích. "Vzhledem k tomu, že se hlásí spousty lidí, jak mohou pomoci, asi to rozšíříme na takový hezký happening nejen pro programátory!" uvedl na síti LinkedIn.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 70 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.