V Praze 7 skončil provoz poslední herny, která byla v ulici Milady Horákové. Ve středu to sdělil mluvčí radnice Martin Vokuš. V sedmé městské části bylo původně 26 heren. V Praze platí od 1. ledna 2016 vyhláška zakazující provoz heren, které ministerstvo financí ve správním řízení postupně ruší.

"Praha 7 je nyní zcela bez heren a hracích automatů. Místa po hernách a na nich navázaných zastavárnách zaplnily obchody," uvedl starosta Jan Čižinský (Praha 7 sobě).

Přestože skončil provoz poslední herny, ještě jeden z provozovatelů má v Praze 7 platnou licenci na její provoz, a to v ulici Komunardů. Herna je však již delší dobu zavřená a platnost licence provozovateli vyprší k 31. prosinci 2019. Ještě v listopadu bude v prostorách fungovat kavárna.

Vyhláška o hazardu, která byla schválena v roce 2015 a začala platit od ledna 2016, zakázala všechny herny v Praze. V provozu mohou být jen provozovny označené jako kasina. Ministerstvo financí od té doby zrušilo přes 126 heren s více než 1500 hracími automaty. V Praze bylo původně přes 200 heren.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist