V Praze 7 skončil provoz poslední herny, která byla v ulici Milady Horákové. Ve středu to sdělil mluvčí radnice Martin Vokuš. V sedmé městské části bylo původně 26 heren. V Praze platí od 1. ledna 2016 vyhláška zakazující provoz heren, které ministerstvo financí ve správním řízení postupně ruší.

"Praha 7 je nyní zcela bez heren a hracích automatů. Místa po hernách a na nich navázaných zastavárnách zaplnily obchody," uvedl starosta Jan Čižinský (Praha 7 sobě).

Přestože skončil provoz poslední herny, ještě jeden z provozovatelů má v Praze 7 platnou licenci na její provoz, a to v ulici Komunardů. Herna je však již delší dobu zavřená a platnost licence provozovateli vyprší k 31. prosinci 2019. Ještě v listopadu bude v prostorách fungovat kavárna.

Vyhláška o hazardu, která byla schválena v roce 2015 a začala platit od ledna 2016, zakázala všechny herny v Praze. V provozu mohou být jen provozovny označené jako kasina. Ministerstvo financí od té doby zrušilo přes 126 heren s více než 1500 hracími automaty. V Praze bylo původně přes 200 heren.