O změně v čele pražské kandidátky vládního hnutí ANO rozhodne jeho vedení korespondenčně. Jednání výboru, které se mělo podle původních informací odehrát v pondělí, se neuskuteční. Podle informací ČTK kvůli tomu, že poslanci hnutí se po skončení sněmovní schůze rozjeli na dovolené. Hnutí zvažuje, že poslance ANO Patrika Nachera, který vzešel jako jednička z vnitrostranického referenda, nahradí spolumajitel firmy Fincentrum Petr Stuchlík.

Mluvčí ANO Lucie Kubovičová řekla, že vedení bude hlasovat per rollam v příštích dnech. Strany mají na úpravy kandidátek dva týdny, poslední termín pro jejich odevzdání je 31. července.

Nacher na základě svých informací počítá s tím, že bude vyměněn. Informoval o tom v pátek. Šéf hnutí ANO Andrej Babiš o změně hovoří jako o cestě, kterou hnutí přivede novou tvář a posílí kandidátku. Stuchlík uvedl, že Praha potřebuje do svého čela zkušeného manažera. Podnikatel založil a vybudoval společnost Fincentrum, která se zabývá finančním poradenstvím. Firma loni zvýšila tržby v tuzemsku meziročně o desetinu na 1,21 miliardy korun.

Nachera jako kandidáta na primátora vybrali pražští členové ANO v referendu, podle stanov hnutí nicméně může vedení do podoby kandidátek zasáhnout. Komplikace při výběru kandidáta na primátora mělo ANO v Praze i před posledními komunálními volbami v roce 2014. Kandidátku v Praze měl původně vést bývalý primátor Jan Kasl, další variantou byla podnikatelka Martina Schopperová. Nakonec byla jedničkou Adriana Krnáčová, která se po vítězství ve volbách ujala místa primátorky. Letos kandidovat nebude.

Související