TOP 09 vedle lídrů strany a poslanců nasadí do čela kandidátek například místostarostu Lokte Petra Zahradníčka na Karlovarsku či náměstka olomouckého primátora Aleše Jakubce. Strana to oznámila během dnešního startu volební kampaně v pražské Staré čistírně odpadních vod. Předseda TOP 09 Miroslav Kalousek vyzve ve Středočeském kraji mimo jiné šéfa hnutí ANO Andreje Babiše, čestný předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg kandiduje v Praze.

Ve srovnání s posledními volbami v roce 2013 zůstalo v čele kandidátek TOP 09 pět stejných osobností. Vedle Kalouska a Schwarzenberga se jedná o místopředsedy Marka Ženíška na Plzeňsku a Leoše Hegera v Královéhradeckém kraji, dále šéfa poslaneckého klubu TOP 09 a Starostů Michala Kučeru, který kandiduje v Ústeckém kraji.

Kvůli rozchodu s hnutím Starostové a nezávislí (STAN), které půjde do letošních podzimních voleb společně s KDU-ČSL, nemohla TOP 09 počítat například s Petrem Gazdíkem. Šéfa STAN nahradila v čele zlínské kandidátky poslankyně Kristýna Zelienková. Lídry se nově stali také poslanci Herbert Pavera v Moravskoslezském kraji, Jiří Skalický v Pardubickém kraji a Václav Horáček na Liberecku.

Na Vysočině povede kandidátku podnikatel a člen krajského výboru TOP 09 Josef Mladý, v Jihočeském kraji pak ředitel Základní a mateřské školy v Malšicích Pavel Klíma. Premiéra Bohuslava Sobotku (ČSSD) v Jihomoravském kraji vyzve přednosta radiologické kliniky brněnské fakultní nemocnice Vlastimil Válek, který je v současnosti za TOP 09 zastupitelem městské části Brno-Líšeň.

Lídři kandidátek TOP 09 v jednotlivých krajích:
Praha poslanec a čestný předseda strany Karel Schwarzenberg
Středočeský kraj poslanec a předseda strany Miroslav Kalousek
Plzeňský kraj poslanec a místopředseda strany Marek Ženíšek
Královéhradecký kraj poslanec a místopředseda strany Leoš Heger
Jihočeský kraj ředitel školy Pavel Klíma
Jihomoravský kraj lékař Vlastimil Válek
Liberecký kraj poslanec Václav Horáček
Moravskoslezský kraj poslanec Herbert Pavera
Olomoucký kraj náměstek primátora Olomouce Aleš Jakubec
Pardubický kraj poslanec Jiří Skalický
Ústecký kraj předseda poslaneckého klubu Michal Kučera
Vysočina podnikatel Josef Mladý
Zlínský kraj poslankyně Kristýna Zelienková
Karlovarský kraj místostarosta Lokte Petr Zahradníček