Bezpečnostní rada státu (BRS) na svém středečním jednání rozhodla, že zřídí výbor pro kybernetickou bezpečnost. Po schválení záměru vládou by měl mít za úkol koordinovat plánování jednotlivých opatření k zajišťování české kyberbezpečnosti. Rada se zabývala také zprávou o extremismu v Česku v loňském roce nebo akčním plánem k auditu národní bezpečnosti, sdělil v tiskové zprávě Úřad vlády.

Výbor BRS pro kyberbezpečnost by měl podle Úřadu vlády fungovat jako odborné fórum, které by zabezpečovalo "meziresortní koordinaci plánovacích a přípravných aktivit v oblasti zajišťování kybernetické bezpečnosti". Podle rady je to důležité pro stabilitu i bezpečnost Česka.

Rada projednala také akční plán, který vznikl k auditu národní bezpečnosti dokončenému v loňském roce. Prověrky tehdy podle premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) ukázaly, že bezpečnostní systém země je nastaven dobře, ale objevily i nedostatky, které je třeba řešit. Akční plán rozpracovává doporučení vyplývající z auditu do jednotlivých úkolů a opatření.

Bezpečnostní rada měla na programu také zprávu o extremismu v Česku v loňském roce, která charakterizuje pravicovou i levicovou extremistickou scénu a popisuje jejich aktivity. Členové rady hovořili i o koncepci vzdělávání v oblasti ochrany obyvatel.