Tři roky seděl Andrej Babiš ve vládě a zároveň vedl dozorčí radu německého výrobce hnojiv SKW Stickstoffwerke Piesteritz. Podle právníků tím porušoval zákon o střetu zájmů, a to ještě před jeho zpřísněním, které donutilo ministra financí převést celý koncern Agrofert do svěřenských fondů. Babiš konflikt se zákonem odmítal a tvrdil, že banky trvají na jeho formální přítomnosti v dozorčí radě. 

Letos v únoru však Babiš přeci jen z dozorčí rady Piesteritzu odešel. Přiměl ho k tomu zřejmě až fakt, že přestal být vlastníkem Agrofertu. "Pan Babiš s převzetím politických funkcí udělal jasnou dělící čáru, proto kromě jiného odešel z naší dozorčí rady," stojí v komuniké SKW Pisteritz, které podnik sepsal na otázky Hospodářských novin. Mluvčí Agrofertu ani samotný Babiš se k záležitosti nevyjádřili.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 70 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.