Vedení sociální demokracie chce podobně jako hnutí ANO využít pomoc zahraničních poradců. Američtí experti jsou podle informací Aktuálně.cz momentálně v Praze a vyjednávají s ČSSD podmínky možné spolupráce. Definitivně se strana ještě nerozhodla, ale debatuje s lidmi z týmu Hillary Clintonové.

Slibují si od nich především pomoc s volbou témat pro kampaň a s tím, jak je mají vysvětlovat voličům. Ze statistik, průzkumů či analýz názorů skupin lidí vyčtou, co je v politice zajímá, s čím mají problém. Z námětů pak vyberou ty, které mohou "zabrat" u voličů. 

Server E15 uvedl, že sociální demokraté jsou v kontaktu se společností STG, ta pracovala především pro americké demokraty. Podílela se na kampaních Hillary Clintonové a Baracka Obamy. "K prvnímu kontaktu s ČSSD došlo před Vánocemi po amerických prezidentských volbách. Požádali nás o to, abychom se s nimi podělili o zkušenosti z kampaní pro pana Obamu a paní Clintonovou. Doufáme, že můžeme pomoci," řekl E15 viceprezident STG pro veřejné kampaně Dan Kannine.

Ještě minulý týden ČSSD hovořila i o tom, že si bude zahraniční spolupracovníky vybírat v USA a v Británii. Strana si také vybrala nového volebního manažera, tím se stal poslanec a starosta Náchoda Jan Birke. Kampaň podle předsedy poslaneckého klubu Romana Sklenáka odstartuje za čtyři měsíce. "Předpokládám, že to bude na přelomu května a června," uvedl Sklenák.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist