Jen několik týdnů fungují v metropoli nové parkovací zóny a jejich provozovatel, firma Eltodo, musí už řešit nečekaný problém: moderní parkovací automaty, jež instaloval v městských částech Praha 3, 5 a 6, odmítají brát některé platební karty.

"Snažil jsem se zaplatit nejdříve sám, ale parkovací automat nefungoval. A nereagoval ani na kartu manželky," uvádí například Štěpán Vorlíček z Prahy.

Když se pokusil problém řešit se zákaznickou podporou firmy Eltodo, od jejího operátora se mu dostalo nečekaného vysvětlení: má prý příliš zabezpečenou kartu, a tak ji čtečka parkovacího automatu nepřečte.

HNDomácí na Twitteru

Domácí rubriku Hospodářských novin  najdete také na Twitteru.

"Řekl mi, že některé české banky mají vyšší systém zabezpečení, na které nebyl ten systém připravený. A že se zřejmě budou všechny čtečky reklamovat a pošlou se francouzskému výrobci k úpravě," dodal Vorlíček.

Problém potvrdila mluvčí Technické správy komunikací Barbora Lišková.

Firma Eltodo podle ní již vše řeší s francouzským subdodavatelem.

"Poslali mu čtyři čtečky k testování a nalezení závady," uvedla s tím, že zatím nemá informace o tom, že by se měla reklamovat celá dodávka. "Tento typ automatů používají i na Slovensku a ve Francii a tam fungují a čtou všechny karty," dodala.

Problémy podle informací redakce zaznamenali především klienti Zuno bank a Raiffeisenbank. "Víme o tom. Ale problém není na naší straně a ani žádnou oficiální stížnost klienta, že by zaplatil a platba neproběhla, jsme zatím nedostali," řekla mluvčí Raiffeisenbank Petra Kopecká.

Samotné Eltodo na otázky, jak budou daný problém řešit a kterých bank konkrétně se týká, neodpovědělo. Mluvčí Marat Saber uvedl, že se prý již k parkovacím automatům dostatečně vyjadřovali. "Vygooglujte si to," řekl pouze a konkrétní otázky už nechal bez odpovědi.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist