Projektovou dokumentaci pro novou trasu metra D zpracuje společnost Metroprojekt, materiál vyjde na 440 milionů bez DPH. Uvádí to údaje zveřejněné ve věstníku veřejných zakázek. Stejná firma projektovala i nové stanice metra A do Motola, které cestujícím slouží od loňského roku.

Metro D spojí centrum Prahy s jižní částí města. Projektanti náklady předběžně odhadují zhruba na 50 miliard korun. První část by měla být dokončena do konce roku 2022. Zda bude předpokládaný termín dodržen, ale není jasné.

Roky plánovanou výstavbu totiž komplikují výkupy pozemků. Praha sice nedávno požádala o stavební povolení, podle vyjádření primátorčiny náměstkyně Petry Kolínské (SZ/Trojkoalice) bude ale řízení přerušeno právě kvůli tomu, že město nemá souhlas všech vlastníků pozemků.

Trasa metra D povede z náměstí Míru do Písnice. Jako první se začne stavět část z Pankráce do stanice Depo Písnice, poté přijde na řadu etapa z Pankráce na Náměstí Míru. Dohromady jde o deset nových stanic. Na nové lince budou jezdit vlaky bez řidiče.

Loni otevřené nové stanice metra A do Motola stály zhruba 20 miliard korun.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist