Pražská ČSSD přijme nabídku a usedne k jednacímu stolu se zástupci možné koalice, která se rodí v čele s TOP 09. Schůzka se uskuteční v úterý.

"Setkání nepovažuji za koaliční jednání. Jen chceme vyhovět prosbě kolegů a vyslechnout si jejich stanoviska," řekl v pátek primátorčin náměstek Petr Dolínek (ČSSD). TOP 09 podle předsedy svého klubu Václava Novotného s úterní účastí ČSSD počítá.

TOP 09 stále chce být v pražské koalici. K jednáním přizvala i ČSSD - čtěte ZDE

Původní koalice ANO, ČSSD a Trojkoalice se rozpadla vloni na podzim. Nejblíže k sestavení nové byla TOP 09, která se chtěla spojit s Trojkoalicí, piráty, nezávislými a s ODS.

Tři nezávislí včetně exprimátora Tomáše Hudečka ovšem ve středu nečekaně koaliční projekt opustili. Vznikající koalici tak k získání většiny chybí jeden hlas.

Obrátila se proto na ČSSD. Ani takové partnerství by ovšem nebylo bez problémů. Sociální demokracii totiž zatím stále váže slib, ve kterém se "upsala" k partnerství s ANO.

HNDomácí na Twitteru

Domácí rubriku Hospodářských novin  najdete také na Twitteru.

Navíc do případné koalice s ČSSD odmítají vstoupit piráti, kteří nechtějí být spojováni s odsouzeným zastupitelem a vlivnou osobností pražské ČSSD Karlem Březinou.

Pro ovládnutí většiny v pětašedesátičlenném zastupitelstvu musí koalice v Praze získat minimálně 33 hlasů.

Takovou křehkou většinu měli dosavadní partneři ANO, ČSSD a Trojkoalice, kteří vládli od voleb v roce 2014.