Na předávání státních vyznamenání ve Vladislavském sále Pražského hradu se ve středu v televizi dívalo v průměru 973 tisíc lidí. Bylo to o zhruba 200 tisíc diváků víc než loni a letošní sledovanost byla také vyšší než v roce 2013, kdy prezident Miloš Zeman předával vyznamenání poprvé. Tehdy se na ceremoniál v televizi dívalo téměř 890 tisíc lidí. Informovala o tom mluvčí České televize (ČT) Alžběta Plívová.

HNDomácí na Twitteru

Domácí rubriku Hospodářských novin  najdete také na Twitteru.

Aspoň část středečního přímého přenosu sledovalo na programech ČT1 a ČT24 podle Plívové více než 1,5 milionu diváků starších 15 let. "Přenos z Pražského hradu se stal nejsledovanějším pořadem po osmé hodině večer," doplnila mluvčí.

Dohoda, že přímý přenos s projevem prezidenta a předáváním vyznamenání bude na státní svátek 28. října opět zajišťovat Česká televize, padla letos až na srpnovém jednání Zemana s generálním ředitelem ČT Petrem Dvořákem. Loni se Hrad a ČT kvůli přenosu z ceremoniálu přely. Ve vysílání ČT tehdy nastal desetiminutový výpadek přímého přenosu, který podle televize způsobil vypadlý jistič v rozvodně Pražského hradu.

Podle správy Hradu však jistič vypadl patrně kvůli přetížení způsobenému na straně ČT. Při letošním přenosu proto Česká televize použila nové technické řešení.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist