Starostové a nezávislí, nynější partner TOP 09, se v pátek rozhodnou o budoucím směřování. Dosavadní předseda, liberecký hejtman Martin Půta, vidí budoucnost v osamostatnění. Starostové mohou podle něj fungovat jako exkluzivní značka a vést zemi ke švýcarskému modelu, kde se maximum záležitostí řeší na místní úrovni. Pozici Půty nicméně limituje trestní stíhání pro údajnou korupci, kvůli kterému zvažuje rezignaci na post předsedy STAN.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.







