Pokusit se vymyslet strategický plán rozvoje své obce nebo města a prezentovat ho před zastupiteli, odborníky i veřejností mohou studenti středních škol, kteří se zapojí do projektu Municipalita.

Pro mladší kolegy ho připravuje čtveřice vysokoškoláků a jeho cílem je zvýšit informovanost studentů o místní samosprávě.

"Chtěli jsme zorganizovat vzdělávací projekt, kterým bychom motivovali mladé lidi a podpořili zájem o politiku jako takovou," řekl serveru IHNED.cz hlavní organizátor projektu Václav Kříž.

"Bez znalosti základní úrovně politického života je ovšem samozřejmě těžké porozumět politickým procesům na vyšších úrovních. Proto jsme se zaměřili právě na správu věcí veřejných v jednotlivých obcích, na problematiku, která se obecně moc nepropaguje, neřeší, nestuduje... Přitom ji lidé mají nejblíže," vysvětlil.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.