Lobbista Roman Janoušek u soudu neuspěl s žádostí o přerušení pobytu ve vězení ze zdravotních důvodů. V deníku Právo to uvádí Janouškův advokát Vít Široký, který proti rozhodnutí podá stížnost. Podnikatel nastoupil v Brně trest 4,5 roku za to, že v opilosti přejel ženu, která chtěla řešit předchozí nehodu, a ujel.

Janoušek podle Práva tvrdí, že jej pobyt za mřížemi ohrožuje na zdraví, když si nemůže doléčit úraz hlavy. Podle předchozích vyjádření lékařů, kteří vězňův stav prověřovali, však Janouškovi nehrozí ve vězení o nic větší riziko než na svobodě.

Brněnská nemocnice, ve které si odpykává trest, navíc disponuje největší vězeňskou nemocnicí v republice.

„Mám zprávu z vyšetření, kde jeden lékař doporučuje přerušit trest, a dva jsou proti. Výsledek je tedy nepřerušit a o to se opřel soudce ve svém rozhodnutí,“ informoval lobbistův advokát Široký. Podle něj však Janouškův zdravotní stav pobytem ve vězení může utrpět. Bude proto žádat o přezkoumání žádosti u Vrchního soudu v Olomouci.

Podle Širokého Krajský soud v Brně žádost o propuštění zamítl minulý pátek, mluvčí soudu zatím odmítla informaci Právu potvrdit.

Janoušek si zranění přivodil v roce 2012 během výletu na jachtě, kde se údajně uhodil do hlavy o stěžeň. V roce 2013 byl kvůli úrazu operován. Tímto zraněním posléze u soudu argumentoval i svou sníženou koncentraci během havárie, za kterou byl odsouzen.

Související