Rada Českého rozhlasu rozhodla, že Hovory z Lán, při nichž prezident Miloš Zeman v živém vysílání opakovaně použil vulgární výrazy, porušily zákon o rozhlasovém a televizním vysílání i Kodex Českého rozhlasu. "Rada si je vědoma toho, že v dané situaci hrálo značnou roli překvapení a respekt k prezidentovi coby hlavě státu," připouští usnesení, v každém případě se však má Radiožurnál důsledně držet kodexu.

Radní konkrétně upozornili na bod 22.2, který zakazuje pustit do živého vysílání osobu, u níž je důvodný předpoklad, že použije vulgarismy. "Z tohoto důvodu vyzývá Rada ČRo vedení Českého rozhlasu, aby byl pro budoucí formát pořadu Hovory z Lán respektován tento článek Kodexu ČRo," odhlasovali radní. To by mohlo v konečném důsledku například znamenat předtáčení Hovorů z Lán místo jejich přímého přenosu. Doporučení na konkrétní postup ale nepadlo.

"Když zapátrám do minulosti, žádný pořad si nevysloužil takovou pozornost vedení rozhlasu," komentoval jednání generální ředitel veřejnoprávního média Peter Duhan. "Příprava na pořad probíhala standardně, před zahájením přímého přenosu nic nesignalizovalo, že by mohlo dojít k situacím, ke kterým došlo. ČRo udělal vše proto, aby minimalizoval dopady na Kodex ČRo," řekl radním Duhan.

Článek pro předplatitele
Ještě na vás čeká 70 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Vedle přístupu k veškerému on-line obsahu HN můžete mít:

  • Mobilní aplikaci HN
  • Web bez reklam
  • Odemykání obsahu pro přátele
  • On-line archiv od roku 1995
  • a mnoho dalšího...

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Přihlásit se

Zajímá vás jen tento článek? Dočtěte si ho za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.