ANO, ČSSD a Trojkoalice si na čtvrtečním jednání o budoucí koalici v Praze rozdělily resorty. ANO bude mít na starosti finance a rozpočet, majetek a majetkové podíly firem, bezpečnost i zdravotnictví a bydlení. Připadne jim také resort veřejné správy, legislativy a protikorupčních opatření. Ten by si pod sebe ráda vzala Adriana Krnáčová (ANO), pokud by se stala primátorkou. 

ČSSD by v nové radě měla na starosti dopravu, sociální věci a evropské fondy. Třetí radní z ČSSD by měl školství, sport a volný čas. Trojkoalice by podle dohody dostala územní plánování, životní prostředí a kulturu.

Znovu se strany sejdou až příští pátek. Teď je čeká schválení rozdělení resortů ve vlastních klubech. "Příští pátek budeme jednat o personáliích, případně o výborech," řekla HN Krnáčová. Podle Miloslava Ludvíka (ČSSD) si strany musí kromě jmen ujasnit například také mechanismus hlasování. 

Už ve středu se strany také dohodly na počtu míst v radě. ANO bude mít v jedenáctičlenné radě pět míst a dostane také podle očekávání post primátora. Tím by měla být lídryně jejich kandidátky Adriana Krnáčová. Trojkoalice a ČSSD budou mít v radě po třech křeslech.

Zbývá vám ještě 60 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se