Řidiči, kteří v letech 2008 až 2013 parkovali v Praze na zónách placeného stání, zaplatili dohromady bezmála dvě miliardy korun. Zóny jsou na Praze 1, 2, 3 a 7.
Čistý příjem všech radnic, které zóny zavedly, a pražského magistrátu činil za zmíněné období necelou miliardu a půl. Bezmála 560 milionů totiž Praha zaplatila za správu parkovacích zón.
Z vybraných peněz odevzdávají městské části půlku peněz do rozpočtu magistrátu, druhou půlku si ponechávají.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.











