Řidiči, kteří v letech 2008 až 2013 parkovali v Praze na zónách placeného stání, zaplatili dohromady bezmála dvě miliardy korun. Zóny jsou na Praze 1, 2, 3 a 7.

Čistý příjem všech radnic, které zóny zavedly, a pražského magistrátu činil za zmíněné období necelou miliardu a půl. Bezmála 560 milionů totiž Praha zaplatila za správu parkovacích zón.

Z vybraných peněz odevzdávají městské části půlku peněz do rozpočtu magistrátu, druhou půlku si ponechávají.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se