V Praze by se od října neměly stavět žádné další podchody ani nadchody. Podle nových stavebních předpisů budou v hlavním městě místo nich přibývat hlavně klasické přechody pro chodce.
Jde o součást nových pravidel pro všechny stavby v Praze. Radní je schválili v červenci a primátor Tomáš Hudeček (TOP 09) je dokonce označil za "revoluční počin", který hlavní město po 15 letech výrazně změní. Předpisy upravují například výšku budov v hlavním městě nebo zakazují budování nových billboardů.
Podchody by měly z Prahy "zmizet" kvůli bezpečnosti a také kvůli tomu, že jsou nefunkční. Podle důvodové zprávy se jim lidé na mnoha místech stejně vyhýbali a raději přebíhali silnice.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.










