V Praze by se od října neměly stavět žádné další podchody ani nadchody. Podle nových stavebních předpisů budou v hlavním městě místo nich přibývat hlavně klasické přechody pro chodce.

Jde o součást nových pravidel pro všechny stavby v Praze. Radní je schválili v červenci a primátor Tomáš Hudeček (TOP 09) je dokonce označil za "revoluční počin", který hlavní město po 15 letech výrazně změní. Předpisy upravují například výšku budov v hlavním městě nebo zakazují budování nových billboardů.

Podchody by měly z Prahy "zmizet" kvůli bezpečnosti a také kvůli tomu, že jsou nefunkční. Podle důvodové zprávy se jim lidé na mnoha místech stejně vyhýbali a raději přebíhali silnice.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se