Rozhovor, který server IHNED.cz publikoval v pondělí s podnikatelkou Ivanou Tykač (přečíst si jej můžete zde), vybídl k reakci ministra obrany Martina Stropnického. Dotklo se ho tvrzení, že ministerstvo pod jeho vedením postupovalo nekompetentně, když podnikatelce odmítlo prodat budovu bývalých kasáren v pražském Karlíně, za kterou nabízela 589 milionů korun.

"Myslím, že tím pravým důvodem byla představa, že lze na jméně Tykač nasbírat laciné politické body," prohlásila manželka miliardáře Pavla Tykače, jehož policie v současnosti stíhá kvůli podezření z tunelování CS fondů.

Rozhovor vyšel krátce poté, co ministerstvo neuspělo s druhým pokusem o prodej kasáren - do soutěže s vyvolávací cenou 620 milionů se začátkem léta nikdo nepřihlásil. "Udivilo mě zbrklé a nekompetentní rozhodování při zrušení prvního tendru, které de facto způsobilo, že státní pokladna přišla o téměř 600 milionů korun příjmu. Přitom se stačilo zeptat několika realitních odborníků, kteří by potvrdili, že reálná tržní cena objektu je někde okolo 400 milionů," dodala Ivana Tykač.

Zbývá vám ještě 80 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se