Nepřipravené projekty, subjektivní hodnocení, slabá kontrola programů - podle nové zprávy Nejvyššího kontrolního úřadu byly projekty na podporu cestovního ruchu v posledních šesti letech neefektivní a neplnily zadaný cíl.

Nejvyšší kontrolní úřad prověřoval poskytování, čerpání a využití dotací na rozvoj cestovního ruchu mezi lety 2007 až 2013. Zaměřil se na Národní program podpory cestovního ruchu, Integrovaný operační program a regionální operační programy spravované z Brna, Českých Budějovic, Hradce Králové a Olomouce. Na výtky NKÚ zareagovalo ministerstvo pro místní rozvoj hned v pondělí dopoledne v tiskové zprávě.

Ve zmíněných šesti letech vydalo ministerstvo na podporu cestovního ruchu nejméně 49 miliard korun. Cestovní ruch přitom v Česku po celou tuto dobu stagnoval, nebo dokonce klesal, uvedl Nejvyšší kontrolní úřad. Klesá například i počet zaměstnanců v cestovním ruchu.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 70 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.