Pražští radní v posledních týdnech spoléhají při řešení budoucnosti problémového projektu Opencard na rady několika společností. Na seznam rádců se dostala i firma, která se 18 let zabývala elektrikařinou a topenářstvím. A která přiznává, že má pouze dva zaměstnance, a když po ní někdo chce odborné konzultace, najímá si specialisty.

Firma EZ Elmont sídlí v bytě vinohradského činžáku, nemá vlastní webové stránky a jejími jednateli jsou manželé důchodového věku ze středočeských Poříčan. Pro poradenství k Opencard si ji najal radní pro informatiku Jan Vašíček z TOP 09.

Vysvětluje to tím, že firma před třemi lety rozšířila předmět podnikání, přibrala i ekonomické a IT poradenství a dávno v ní tedy nejsou jen elektrikáři a topenáři. Navíc s ní prý má dobré zkušenosti z dřívějška. Magistrát jí totiž svěřil práci i na klíčových materiálech pro některé své IT zakázky. 

EZ Elmont tak v minulosti promlouval do zadání veřejných soutěží a navrhoval třeba technické řešení oceněné mobilní aplikace Praha chytře. Sestavil také architekturu systému zón placeného stání nebo řekl, jak má vypadat integrovaný systém komunikace mezi záchranáři, politiky a obyvateli v případě ohrožení. „Není to pro nás žádná neznámá firma,“ uvedl radní Vašíček.

Jak se ale vlastně bývalí elektrikáři dostali k důležité práci pro pražský magistrát, si radní za TOP 09 Vašíček přesně nepamatuje. „Omlouvám se, pospíchám na důležité jednání kvůli Opencard a nechci teď narychlo říkat něco, co by nebyla pravda. Určitě to ale není problém dohledat,“ řekl Vašíček.

Zbývá vám ještě 80 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se