Praha poprvé připustila, že by v půlce června mohly být s Opencard problémy. K 15. červnu totiž vyprší platnost dohody mezi magistrátem a společností eMoneyServices (EMS), dříve Haguess, která Opencard pro Prahu spravuje.

A pokračování správy takzvané karty Pražana radnice dosud nedojednala. Společnost EMS už dříve naznačovala, že by po 15. červnu mohla celý systém přestat provozovat a zablokovat ho. 

V podkladech pro zastupitele, které na čtvrteční jednání připravil radní pro IT Jan Vašíček a které zveřejnil web bezkorupce.cz, se píše, že hrozí riziko výpadku služeb.

"Smlouva na základní a rozšířenou podporu končí dne 15. 6. 2014. Bez této podpory ze strany EMS nelze systém provozovat bez rizika výpadku služeb, jelikož servisní podpora pro provoz Opencard je klíčová," stojí v materiálu. Podle něj to znamená významné riziko pro celou funkčnost systému.

Primátor Tomáš Hudeček (TOP 09) přitom do této chvíle pouze připustil, že by mohl nastat problém s vydáváním nových karet.

To, že systém může přestat fungovat, potvrdila i mluvčí magistrátu Petra Hrubá. "Může, ale nikdo neví, jestli to bude patnáctého nebo dvacátého. To záleží na EMS," řekla serveru IHNED.cz.

Zbývá vám ještě 70 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se