Na automobilovém trhu se chystá zakázka roku. Ministerstvo vnitra nakoupí 830 nových vozů, především pro policii a hasiče.

Hlavně policistům přitom dosluhuje velká část škodovek, které si policie pořídila za ministra Ivana Langera (ODS). Jenže vnitro teď na jejich obnovu nemá tolik peněz jako v roce 2008, kdy mohlo využít 1,5 miliardy na nákup 3500 škodovek.

„Problém je, že se tehdy koupila spousta aut v jednu dobu. A to znamená, že ve stejnou dobu také dojíždějí,“ řekl náměstek ministra vnitra Jan Sixta zodpovědný za policii.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se