Na automobilovém trhu se chystá zakázka roku. Ministerstvo vnitra nakoupí 830 nových vozů, především pro policii a hasiče.
Hlavně policistům přitom dosluhuje velká část škodovek, které si policie pořídila za ministra Ivana Langera (ODS). Jenže vnitro teď na jejich obnovu nemá tolik peněz jako v roce 2008, kdy mohlo využít 1,5 miliardy na nákup 3500 škodovek.
„Problém je, že se tehdy koupila spousta aut v jednu dobu. A to znamená, že ve stejnou dobu také dojíždějí,“ řekl náměstek ministra vnitra Jan Sixta zodpovědný za policii.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.















