Kvůli údajně zmanipulovaným zakázkám pro Českou poštu policie zatkla i dva členy středního managementu firmy Agrotec, která spadá do podnikatelského impéria Agrofert ministra financí a šéfa vládního hnutí ANO Andreje Babiše. Předsedou představenstva firmy byl navíc ještě začátkem dubna šéf poslanců ANO Jaroslav Faltýnek. 

Mluvčí Agrofertu Karel Hanzelka pro IHNED.cz potvrdil, že policisté v úterý navštívili sídlo společnosti Agrotec v Hustopečích u Brna. "Zásah měl podle dostupných informací souvislost s kauzou údajných manipulací se zakázkami České pošty," uvedl Hanzelka.

Dodal, že kriminalisté prohledali kanceláře a odvezli si dokumenty. Není však jasné, o jaké materiály šlo.

Hanzelka zároveň neví, zda byli oba zaměstnanci obviněni, jak informoval webový zpravodajský server Echo24. Ten ve středu jako první upozornil, že se do kauzy České pošty připletla i firma z Babišova koncernu. 

Podle aktuálních informací IHNED.cz policie oba zaměstnance Agroteku propustila. 

Kauzu údajných machinací se zakázkami pro poštu dozoruje pražské vrchní státní zastupitelství. Tamní návladní Zdeněk Matula v úterní tiskové zprávě uvedl, že policie dosud obvinila celkem 15 lidí a čtyři firmy. Jména osob ani názvy společností však neupřesnil.

"O subjektech nemůžeme poskytovat žádné informace," řekla Matulova šéfka Lenka Bradáčová. Žalobci zatím pouze uvedli, že případ se týká podlimitních stavebních zakázek a také zakázek na "autoprovoz".

Zbývá vám ještě 40 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se