Spory ve vládní koalici, respektive mezi premiérem a ministrem financí, se vyostřují. Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) na pátečním jednání grémia sociální demokracie zkritizoval ministerstvo financí za to, že žádá odklad v přípravě zákonů, které mají zlepšit výběr daní. Babiš v České televizi reagoval vyjádřením, že jeho ministerstvo dodržuje jasný harmonogram.

Podle premiéra ministerstvo financí, které vede předseda hnutí ANO Andrej Babiš, požádalo o prodloužení termínu pro zpracování dvou analýz, na jejichž základě mají být připraveny zákony.

"Jedna se týkala otázky zdanění nepoctivě získaného majetku a přípravy zákona o majetkových přiznáních," řekl Sobotka. Pokud by analýza byla zpracována později, nestihne podle Sobotky vláda připravit nové normy tak, aby začaly platit od ledna příštího roku.

Ministr financí Andrej Babiš kritice premiéra Bohuslava Sobotky nerozumí. Vše podle něj bude předloženo podle legislativního plánu.

"Dodržujeme dohody, všechno jde přes legislativní radu vlády, skutečně netuším, o čem pan Sobotka hovoří," reagoval Babiš na kritiku. Premiéra se chce na věc zeptat.

Zbývá vám ještě 80 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se