Když bývalý generální ředitel jedné z chemiček Andreje Babiše nastoupil na pozici ministra životního prostředí, vyměnil náměstky i celé vedení Státního fondu životního prostředí, který pro ministerstvo rozděluje evropské dotace. "Fond byl rozvrácený personálně i morálně, neexistovalo tam vedení," říká Richard Brabec, který se musí vypořádat s hrozícími ztrátami eurodotací.

V jakém stavu jste převzal ministerstvo?

Ve zbědovaném. Za prvé kvůli stavu Operačního programu Životní prostředí. To je veleprůšvih. Každý den, který ztratíme, se nabalují ztráty v řádech desítek milionů korun. V tom se dělalo strašlivě málo.

A druhý důvod?

Ten s tím prvním úzce souvisí. Klíčový Státní fond životního prostředí jsem převzal v totálním rozvalu, personálním i morálním. Protože v podstatě neexistovalo vedení, neustále se tam měnili lidi. Do toho jely tisíce projektů. Máte pevnou zeď a tou je 31. prosinec 2015, což je definitivní termín pro poslední fakturu za uplynulé období.

Prostor ke zdi se zkracuje a vy hrnete sedm tisíc běžících projektů, a další stále přibývají. Každý manažer měl na sobě sto padesát projektů, logicky nemohl vůbec tušit, co se v řadě z nich děje. Někdo z vedení o tom průšvihu musel vědět, a zjevně se rozhodl nechat to osudu.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.