Jiří Pospíšil po 16 letech opouští ODS, jen dva týdny po tom, co na sjezdu neobhájil post místopředsedy strany. „Napětí mezi mnou a jistou částí ódéesky je věc dlouhodobá – od mého působení na ministerstvu. Doufal jsem, že se to změní, ale bohužel,“ říká Pospíšil.

Kdy jste se definitivně rozhodl, že končíte?

Minulý týden jsem byl doma s chřipkou a měl jsem čas v klidu přemýšlet. Analyzoval jsem svoje roky v ODS a trvám na tom, že ty důvody jsou dlouhodobé. Není v tom samotný výsledek volebního kongresu, kde mě nezvolili místopředsedou. Je za tím oboustranná ztráta důvěry u nemalé části členů ODS. Ve středu jsem hodinu seděl s naším panem předsedou Fialou, vysvětlil jsem mu důvody a on je respektuje. Dohodli jsme se taky, že je nebudu zbytečně rozpitvávat. Ale můžu říct, že pokud mě v ODS v poslední době kritizovali, tak to byly důvody, se kterými se prostě nemůžu smířit.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se