Většina zákonů, které zůstaly na ministerstvu zdravotnictví po Leoši Hegerovi, nemá šanci vládu ČSSD, lidovců a hnutí ANO přežít. S jednou výjimkou – zákazem kouření v restauracích. Tomu je naprostá většina budoucích ministrů a ministryň nakloněna.

Vyplynulo to z ankety Hospodářských novin mezi členy kabinetu, který ve středu jmenoval na Pražském hradě Miloš Zeman.

Cílem dotazníku bylo zjistit, jaké názory mají lidé, kteří budou v příštích letech řídit zemi. A to nejen názory na témata, která už postihuje koaliční smlouva, ale i na oblasti, které stojí mimo ni. Třeba jako je zákaz kouření, který už je běžný ve většině zemí EU a který podle průzkumu, jejž loni udělali sociologové Univerzity Karlovy, podporuje bezmála 80 procent Čechů a Češek.

Za Lety a dalajlamu

V posledních deseti letech vyzvaly minimálně třikrát mezinárodní instituce jako Evropský parlament či OSN české vlády, aby zbouraly vepřín, který v 70. letech minulého století vyrostl v jihočeských Letech na místě bývalého koncentračního tábora. Potřebných 400 milionů se ale dosud nenašlo.

"Vykoupit ne, ale vyměnit za podobný vepřín někde jinde. Jako ministr zemědělství jsem na tom pracoval, ale nestihl to dokončit," odpověděl Jan Mládek (ČSSD), který povede resort průmyslu a obchodu.

Naprostá většina dalších jeho kolegů z kabinetu Bohuslava Sobotky byla rezolutnější a na dotaz, zda vykoupit a zbourat prasečí farmu, napsala ano.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 60 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.