Zelení v návaznosti na výsledek říjnových sněmovních voleb svolali sjezd, na kterém si zvolí nové vedení. Ondřej Liška kandiduje už popáté.

Jeho vyzyvatel Petr Štěpánek mu vyčítá, že strana se zaměřuje jen na velká města a nemá vůbec politiky v regionech. Liška ale nesouhlasí. "Na rozdíl od svého protikandidáta to nemám jako plán, s nímž chce oslovit delegáty, ale jako úkol, na kterém já a řada dalších již nějaký pátek intenzivně pracujeme," tvrdí v rozhovoru pro IHNED.cz.

Co se vám během vedení zelených nepovedlo?

I když pod mým vedením začali zelení znova růst, uchytili se v krajích, získali dva senátory a ve sněmovních volbách nové voliče, na vstup do sněmovny to nestačilo. Proto odstupuji a delegáti musí rozhodnout, zda chtějí, aby strana rostla tímto způsobem dál, nebo najdou jiný recept.

Na co jste naopak hrdý?

Když jsem zelené přebíral po Martinu Bursíkovi, byla strana v krizi, s poškozeným obrazem u veřejnosti, malým odborným zázemím a bez prostředků. Dnes jsou zelení skupinou motivovaných lidí, kteří to, co hlásají, také sami dělají. Znova rosteme, a to poctivě odspodu. Přicházejí noví členové a členky.

Máme nejen místní, ale i krajské zastupitele a radní, senátory a vedli jsme v rekordně krátkém čase a s minimálními prostředky kampaň do sněmovny, která k nám přivedla nové voliče. Máme zajištěné financování díky síti našich podporovatelů i státnímu příspěvku.

Zbývá vám ještě 80 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se