V sobotu večer bude znám nový šéf Strany zelených. Tím je od roku 2009 Ondřej Liška. Nyní ho vyzve na souboj vysokoškolský pedagog, bývalý místopředseda strany a současný šéf pražské organizace Petr Štěpánek.

"Liška pořád čeká na nějaký zázrak, že si lidi přečtou lajky na Facebooku, a proto nás budou volit. On chce tu stranu vést a řídit, já ji chci budovat zdola," říká Petr Štěpánek v rozhovoru pro IHNED.cz.

Co všechno Strana zelených pod vedením Ondřeje Lišky podle vás nezvládla?

Tou první věcí jsou výsledky voleb v roce 2010 a 2013. Ať je to 2,5 nebo 3,1 procenta, obojí je propadák. Na rozdíl od lidovců jsme nedokázali reagovat na nové podmínky.

Druhou věcí je, že máme polovinu zastupitelů než v době, kdy jsem končil jako místopředseda strany (2007 - pozn. red.). Máme jich kolem dvou set. Navíc odešla řada významných lidí - bývalý vicepremiér Bursík, bývalá náměstkyně na životním prostředí Tylová, exprimátor Liberce a člověk s aktivistickými kořeny Korytář, autor referenda v Plzni proti obchodnímu centru Marek... Za Lišky odcházejí lidé z aktivistického podhoubí, takže něco je špatně.

Zbývá vám ještě 80 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se