Vlivný ředitel pražského magistrátu Martin Trnka v závěru roku ve funkci skončí. V pondělí rezignoval. Uvedla to ČTK s odvoláním na důvěryhodný zdroj z vedení Prahy.

Trnka se funkce vzdal několik dní poté, co primátor Tomáš Hudeček (TOP 09) oznámil, že ho chce odvolat. Dlouholetý šéf Trnka podle něj pochybil, když podepsal zakázku za půl miliardy korun.

Trnka na magistrátu působí bezmála dvacet let, od roku 2002 jej vede.

Ředitele magistrátu odvolává i jmenuje primátor se svolením ministra vnitra. Hudeček minulý týden řekl, že se kvůli tomu obrátí na ministra Martina Pecinu a požádá jej o svolení k tomuto personálnímu kroku.

Trnka ale odvolání předešel a oznámil rezignaci.

Trnkovo údajné pochybení se týká zakázky o podpoře počítačového ekonomického systému z roku 2010. Tehdy byla v takzvaném jednacím řízením bez uveřejnění vybrána firma GORDIC.

Pod kontroverzní smlouvou podle Hudečka figuruje právě Trnkův podpis. Ředitel už minulý týden pochybení odmítl. "Rada schválila smlouvu a mně uložila udělat formální krok k jejímu uzavření," uvedl tehdy.

Vedení města připouští, že Trnka musel smlouvu podepsat na pokyn bývalých radních v čele s Pavlem Bémem (ODS), podle nich se ale měl vzepřít a říct, že to je nezákonné.

Související