ČSSD a ANO po šesti resortech, lidovci tři, premiérem bude Bohuslav Sobotka. Žádný další konkrétní závěr z vyjednávání o složení koaliční vlády zatím nevypadl. Blízko ministerskému postu je Andrej Babiš.

Čtenáři IHNED.cz už ale mají jasno. Babiš je jako ministr financí favoritem i pro ně, ale rozdělení sil ve vládě si představují jinak. Větší prostor by měli podle nich dostat lidovci.

Vyjednávání zamrzlo u strategických resortů. Babišovi se v úterý postavili do cesty lidovci, kteří jsou proti prolomení povinných lustrací ministrů. Resort by každopádně měl připadnout hnutí ANO, které by mohlo místo šéfa jmenovat jeho ekonomického poradce Aleše Michla. Tomu se ale zatím na ministerstvo nechce, o víkendu se tak začalo víc skloňovat jméno dalšího člena Babišova týmu ekonomických poradců, a to Petra Zahradníka.

ANO už předložilo i svůj návrh na ministra vnitra. Babiš by na vnitru rád viděl nezávislého Davida Ondráčku, šéfa české pobočky organizace Transparency International. ČSSD se ale zřejmě nebude chtít vzdát dalšího klíčového resortu s přístupem k cenným informacím.

Až po vyjasnění pozic na strategických ministerstvech přijdou na řadu ta ostatní. Síly jsou v podstatě rozloženy stejně jako minulý týden. Kdo jsou favorité na jednotlivé posty, si přečtěte ZDE.

Zbývá vám ještě 70 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se