Václav Moravec, Zuzana Tvarůžková, Vladimír Keblůšek, Karel Rožánek a dalších 57 redaktorů se ohradilo proti výtkám, že zpravodajství ČT straní Miloši Zemanovi a SPOZ.

Na cenzurní zásahy si stěžovalo 23 redaktorů včetně moderátorky Daniely Drtinové či zástupce šéfredaktora zpravodajství a odboráře Adama Komerse. Podali také písemnou stížnost Radě ČT, která se jí bude zabývat příští týden.

V reakci na to ale 61 redaktorů a moderátorů podepsalo prohlášení, ve kterém odmítají, že "by byli v období před parlamentními volbami i během nich vystaveni jakémukoliv tlaku či ovlivňování reportáží". Naopak byl podle nich kladen důraz na maximální objektivu. "Vyjadřujeme tímto důvěru ve vedení zpravodajství," dodávají. Následuje 61 podpisů.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.