Dvojka vysočinské kandidátky hnutí ANO Miloslav Bačiak jen pár hodin před volbami odstoupil. Ukázalo se, že zamlčel svou minulost politruka i komunisty udělovaný titul RSDr. Vedení hnutí se o Bačiakově minulosti údajně dozvědělo až z tisku.

Na kandidátce hnutí ANO je Bačiak stále na druhém místě, jeho rezignace přišla ve chvíli, kdy vyškrtnutí už nebylo možné. V případě svého zvolení poslancem však Bačiak podle mluvčí hnutí Radky Burketové slíbil, že se svého mandátu vzdá. Ve vydání pro Vysočinu o tomu informuje Mladá fronta Dnes.

"Pokud bychom to věděli, zcela jistě by na kandidátce nebyl," sdělila listu jednička vysočinské kandidátky ANO Věra Jourová. O minulosti druhého muže kandidátky se prý hnutí ANO dozvědělo z Jihlavských listů.

Důvěrník kontrarozvědky

Podle regionálního listu bývalý pilot Bačiak pracoval jako politruk a v 70. letech byl evidován v seznamu Archivu bezpečnostních složek jako důvěrník u vojenské kontrarozvědky. Pracoval i ve funkci zástupce velitele pro věci politické. V životopise, který Bačiak poskytl hnutí ANO, však tyto údaje zamlčel, protože je prý nepokládal za důležité.

Bačiak popírá i vlastnictví titulu RSDr. Na webových stránkách obchodního rejstříku jsou však autorizované dokumenty firmy HB Gran s.r.o., kde u jeho jména titul RSDr. figuruje, uvádí list.