Tři slova, která nejlépe charakterizují vztah ke konkrétní politické straně. Tak čtenáři IHNED.cz vyjadřovali před volbami podporu nebo naopak negativní postoj kandidujícím partajím.

V aplikacích Volební bezmoc a Volební naděje ve třech slovech dostali nejhorší hodnocení sociální demokraté. Podle čtenářů stranu nejvíc charakterizuje populismus a zadlužování. Populismus byl nejčastějším negativním slovem i u Babišova hnutí ANO 2011, které je podle hlasujících navíc nečitelné.

Pozitivní hodnocení pak ovládli svobodní, u kterých v hodnocení vede 713krát zadané heslo "svoboda", čtenáři ocenili i plán strany na snižování byrokracie.

Populismus jako hlavní důvod proč nevolit ČSSD vybralo přes tři a půl tisíce lidí, což je největší počet negativních hlasů vůbec. Populismus vadí lidem také u ANO a zemanovců. SPOZ však lidé odmítali hlavně kvůli spojení s Milošem Zemanem.

Není koho volit. Vážně? - čtěte ZDE

A jak výsledky z aplikací odpovídají vystupování stran v kampani? "Ve volební kampani je poměrně vysoká míra populismu u většiny aktérů, ale míra paušalizace, která se s populismem spojuje, je zdaleka nejvyšší u ANO a Úsvitu," uvedl pro IHNED.cz politolog Ladislav Cabada.

Zbývá vám ještě 90 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se