Přestože se některé politické strany rozhodly před volbami založit transparentní účty, zůstává snaha o zprůhlednění jejich financování stále z velké části zahalena v mlze. Na účtech není možné dohledat přesný původ milionových částek, které během posledních dní přitekly.

Z otevřeného účtu totiž zpravidla nelze vyčíst víc než jednoho jediného odesilatele: stranickou centrálu.

Třeba sociální demokraté si na transparentní účet během října přeposlali ze svého běžného konta 32 milionů korun, TOP 09 pak 12 milionů korun. Kde je ale strana vzala, se už vyčíst nedá.

Jako štědří sponzoři se tak tváří samy strany, nikoliv firma či fyzická osoba a dohledat skutečné dárce tak stále není úplně jednoduché. Lidé se k nim musí v lepším případě, jako u TOP 09, proklikávat.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.